Ziņas
39684

Akadēmiskā vienība "Austrums" nosvinējusi 130.gadadienu.
01.11.2013


Nupat, 26.oktobrī, akadēmiskā vienība "Austrums" ar svinīgu sapulci Latvijas Universitātes Mazajā aulā, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un balli Nacionālajā teātrī atzīmēja pastāvēšanas 130.gadadienu.

Akadēmiskā vienība "Austrums" dibināta 1883.gada 19.oktobrī (31.oktobrī pēc jaunā stila), kad Latvijas Republikas pirmais valsts prezidents Jānis Čakste kopā ar 15 domubiedriem "Tatāru viesnīcā" Maskavā sarīkoja mielastu, lai atzīmētu Maskavas latviešu studentu "Vakaru" nodibināšanu. Turpmāk laika gaitā organizācijas nosaukums vairākkārt mainījās, bet "Austrums" savu pastāvēšanas laiku skaita no 1883.gada 31.oktobra.

Austruma dzimšanas dienas atzīmēsana tradicionāli sākās ar svinīgo sapulci Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Svinīgās sapulces laikā uzrunas teica Austruma vecākais savietis Mikus Žagata, Austruma Vecbiedru komitejas pārstāvis vecbiedrs Gints Šīmanis, kā arī Austruma goda biedre Jāņa Čakstes mazmeita Aija Čakste. Svinīgās sapulces laikā neiztika arī bez tradicionālās akadēmiskās runas - šogad uzstājās vecbiedrs Andris Anspoks ar akadēmisko runu "Kas īpašs nanodaļiņās". Tāpat tika sveikti Genovefas Ruskis fonda stipendijas laureāti - centīgākie studenti Austrumā. Un visbeidzot citas Latvijas un Igaunijas studentu mūžorganizācijas teca svinīgus vārdus un sveica Austrumu jubilejā.

Pēc svinīgās sapulces austrumieši kopā ar draudzīgajām organizācijām šo vēsturisko brīdi iemūžināja kopbildē uz Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes kāpnēm. Pēc kopīgās fotogrāfēšanās austrumieši kopā ar draudzīgajām organizācijām devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur godināja Latvijas Republiku un nolika ziedus - tradicionālās baltās neļķes.

Bet tas nebūtu Austruma garā, ja ar šādām svinīgiem brīžiem beigtos Austruma organizētie pasākumi. Kā jau īsta studentu organizācija, Austrums jebkuru notikumu atzīmē gan akadēmiski, gan studentiski. Pulksten 18:00 austrumieši un citu draudzīgo studentu mūžorganizāciju pārstāvji sāka pulcēties Latvijas Nacionālajā teātrī, lai atklātu balli par godu Austruma 130 gadu jubilejai. Ballē deju pavadījumu spēlēja pūtēju kvintets, kā arī pārtraukumos bija iespēja laisties dejā dīdžeja spēlētās Latvijas populārākās mūzikas pavadībā. Tāptat, starplaikos praktiskus notikumus "iz vēstures" pastāstīja Austruma vecbiedri Andris Roze un Ainārs Dimants, radot patīkamas emocijas klātesošajiem.

Gadadienas svinības bija tiešām izdevušās! Paldies organizatoriem!

 

jaunietis Jānis Maulis
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪29377681‬
Logo vecakais@austrums.lv