Ziņas
37994

Atklājam akadēmisko gadu "Aučos".
08.09.2013


Septembra sākums akadēmiskajai vienībai "Austrums" ir svētki, jo visā Latvijā mācību iestādē sākas akadēmiskais gads, un arī AV "Austrums", kā studējošo mūžorganizācijai tie ir lieli svētki.Sākoties aktīvam studiju periodam Latvijas augstskolās, arī AV "Austrums" sākas aktīva rosība - draugi atkal regulāri sanāk "Austruma" telpās un organizē kopīgus pasākumus.

Akadēmiskā gada sākumam par godu 2013.gada 31.augustā AV "Austrums" biedri devās uz Jelgavu un AV "Austrums" dibinātāja Jāņa Čakstes dzimtas mājām „Auči”. Austurumieši bija sākuši pulcēties AV "Austrums" mājvietā Ģertrūdes 123 jau desmitos no rīta, un neilgi pēc pulksten vienpadsmitiem visi septiņpadsmit draugi devās ceļā uz Jelgavu. Ap pulksten divpadsmitiem draugi sasniedza savu pirmo galamērķi - Latvijas Valsts pirmā prezidenta un „Austruma” dibinātāja Jāņa Čakstes pieminekli. Pie pieminekļa nelielu uzrunu noturēja AV "Austrums" vecākais Mikus Žagata, draugi nodziedāja „Vairogu baltu” un pie pieminekļa nolika baltas neļķes. Protams, kā tādās reizēs, nevarēja iztikt arī bez fotogrāfēšanās, kas veiksmīgi, bildēs ietilpstot Jāņa Čakstes piemineklim, draugiem un AV "Austrums" karogam, arī tika izdarīts.

Pēc pacilājošiem brīžiem pie J.Čakstes pieminekļa, draugi sēdās autobusā un devās uz bijušo Jelgavas pilsētas slimnīcas ēku, kur ilgus gadus par ārstu strādāja Jāņa Čakstes dēls Ringolds Čakste. Pie Ringolda Čakstes piemiņas plāksnes vārdus teica vecbiedrs Ainārs Dimants un vecākais Mikus Žagata. Arī šeit tika nodziedāts „Vairogu baltu” un noliktas baltas neļķes.

Nākamais pieturas punkts draugiem bija Jāņa Čakstes dzimtas mājas "Auči" - vieta, kas glabā AV "Austrums" dibinātāja un Latvijas Republikas pirmā prezidenta piemiņu. Šī vieta kopš 1995.gada atkal pieder Čakstes dzimtai. To atjaunojis J.Čakstes vecākais mazdēls Jānis Konstantīns Čakste un viņa ģimene. Kā ierasts, pie ieejas „Aučos” austrumiešus jau gaidīja Kristīne Čakste un J. Čakstes muzeja vadītāja I. Freimane, kas mirkli vēlāk jaunajiem austrumiešiem novadīja ļoti interesantu un izglītojošu ekskursiju par J.Čaksti un „Auču” vēsturi.

Tajā laikā vecākie biedri sāka organizēt piknika galdu, ugunskuru un grilu „Auču” dārzā. Ārā bija tiešām lielisks laiks akadēmiskā gada atklāšanas mielastam - saules stari dejoja pa zemes virsu un bija patīkami silts. Pēc garda mielasta austrumieši posās mājās, un, autobusā skanot dziesmām un karstām diskusijām, jautrā garastāvoklī atgriezās Rīgā.

Pasākums tik tiešām bija izdevies! Īpašs paldies Gintam Šīmanim! Akadēmiskais gads ir atklāts godam!

 

jaunieši Kristiāns Meidrops un Jānis Maulis
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪29377681‬
Logo vecakais@austrums.lv