Ziņas
41525

AV "Austrums" vecākā pārskats par padarīto
30.12.2013


Dārgie draugi! 

Esam aizvadījuši Austruma 130. gadasvētku gadu. Tas ir bijis notikumiem un dažnedažādām aktivitātēm piepildīts. Esam pulcējušies 40 otrdienu vakariem un virkni citiem notikumiem ārpus tradicionālā otrdienu vakara formāta. Lai tikai nosaucu 5 dažādus viesu vakarus, kuros ar Austrumu tika dota iepazīties uzaicinātajiem visiem; 6 jauniešu priekšlasījumus, kuros pārbaudījām topošo jauniešu spējas sagatavot un aizstāvēt referātus; 3 (!) literāros vakarus, uz kuriem bija aicinātas studenšu korporācijas Staburadze, Varavīksne un Daugaviete; akadēmiskā gada atklāšanu Aučos, Darbasvētkus Nāves salā, Austruma sabiedrisko diskusiju un, protams, pašas 130. gadasvētku svinības. Otrdienas vakaru apmeklējums ir bijis kupls - vidēji 15,6 austrumieši bijuši klāt otrdienas vakaros, lai gan draugu aktivitāte ir svārstījusies no 3 līdz pat 35 draugu apmeklējumam vienā vakarā. Gada garumā Austruma pasākumos ir bijusi vismaz reizi iespēja sastapt vairāk kā 80 no mūsu vispasaules draugiem.

 
Tajā pašā laikā esam saskārušies ar intensīvām iekšējām diskusijām par Austrumam nozīmīgiem notikumiem dažādos kontekstos. Lai gan šādas diskusijas ne vienmēr ir radījušas pozitīvas emocijas draugu starpā, tomēr tendence ir skaidra - Austruma nākotne draugiem interesē. Tas dod pamatu uzskatīt, ka draugu interese par Austrumu paliek tikai spēcīgāka un organizācija turpinās attīstīties un plaukt.
 
Lai būtu pavisam godīgi, jāatzīst, ka ir virkne darbu, kurus šai valdei neizdevās sekmīgi realizēt. Tomēr arī šiem ieplānotajiem darbiem ir ielikts stingrs pamats un ir pamatotas cerības, ka tādi darbi kā Austruma videomateriālu digitalizēšana, Austruma karoga atjaunošana sākotnējā izskatā, bibliotēkas sakārtošana, pieliekamā skapju sistēmas izveide, velonovietņu un atpūtas soliņa izbūve tiks realizēti jau nākošajā 2014. gadā. 
 
Noslēdzot šo īso pārskatu, vēlos teikt īpaši lielu paldies vb. Andrievam Eichem, vb. Gintam Šīmanim, vb. Aināram Dimantam, vb. Andrim Rozem, vb. Mārtiņam Tarlapam, sav. Reinim Pānam, sav. Andrim Ķēniņam, sav. Matīsam Lūciņam, sav. Eduardam Brīvmanim, sav. Kasparam Svilānam, sav. Pēterim Špeļam, jn. Kristiānam Meidropam un jn. Jānim Maulim kā arī visiem pārējiem draugiem par palīdzību 130. akadēmiskā gada Austruma darbības sekmīgā organizēšanā. Lai arī turpmāk mūsu darbība būtu veiksmīga, aicinu vienoties ap nākošo vecāko - sav. Jāni Egliņu, kurš organizāciju vadīs ļoti nozīmīgajā 25. gadā kopš mūsu darbības atjaunošanas Latvijā. 
 
Draugi, vairogu baltu cīņās uzglabājiet!
 

savietis Mikus Žagata, a/v Austrums  130. akadēmiskā gada vecākais

      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪29377681‬
Logo vecakais@austrums.lv