Ziņas
39435

Dievkalpojums Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes Evaņģeliski luteriskajā baznīcā.
23.10.2013


Pagājušajā sestdienā austrumieši pulcējās Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes Evaņģeliski luteriskajā baznīcā uz piemiņas dievkalpojumu, lai pieminētu mūžībā aizgājušos draugus un atgādinātu viens otram par AV "Austrums" vērtībām.

Šogad AV "Austrums" svin 130 gadu jubileju. Un tas ir ilgs mūžs organizācijai. Tādēļ mūžībā aizgājušie draugi austrumieši ir īpaši pelnījuši, lai mēs viņus pieminētu ar siltu vārdu. Jo tiešii viņi ir daļa no AV "Austrums" ilgdzīvošanas receptes.

Sestdienas, 19.oktobra, vēsais rudens rīts pulcēja daudzus austrumiešus Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes Evaņģeliski luteriskajā baznīcā. Plkst.12.00 sākās svinīgais svētbrīdis. Plašajā baznīcas zālē izskanēja AV "Austrums" un Latvijas himnas, un, protams, Tēvreize. Mācītājs Rinalds Grants runāja par AV "Austrums" akadēmiskuma principu, kas uzliek lielu atbildību, tomēr šajā atbildībā un aizņemtībā aicina neaizmirst mācīties mīlēt, ko mums var iemācīt tikai mūsu paši mīļākie un tuvākie: vecāki, brāļi un māsas, draugi, sievas un bērni. Mācītājs aicināja mūs rast laiku savām ģimenēm.

Pēc šī svētbrīža tika uzņemta dievkalpojuma dalībnieku kopbilde, pēc kuras austrumieši jau nedaudz mazākā pulkā devās uz 11.tramvaja pieturu, lai apciemotu kapos guļošos austrumiešus un iedvesmotājus. Tostarp pirmo atjaunotās Latvijas AV "Austrums" vecākā Viļa Zirnīša kapa vietu Raiņa kapos un Jāņa Ducēna, Gustava Zemgala, Jāņa Čakstes pēdējās atdusas vietas Meža kapos. Tika godināta arī Māte Latvija Brāļu kapos.

Pēc šī pasākuma izturīgākie draugi vēl ieturēja kopīgas pusdienas un aktīvi apsprieda gaidāmos gadasvētkus.

Paldies visiem, kuri atrada iespēju savos saspringtajos sestdienas grafikos izbrīvēt laiku draugu atcerei.

 

savietis Rihards Plotka un jaunietis Jānis Maulis
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪26403312
Logo vecakais@austrums.lv