Ziņas
41524

Jaunā valde ievēlēta!
18.12.2013


17.decembrī ap plkst 19:00 austrumieši, kopumā 34 cilvēku sastāvā pulcējās uz gada sapulci. Sapulces plānā bija vecākā un citu valdes locekļu atskaites par paveikto aizvadītajā gadā, mājas pārvaldnieka atskaite kā arī vecbiedru komitejas atskaite. Tālākajos plānos bija jaunu amatu sadale nākošajam gadam, kas ietvēra jaunas valdes, vecbiedru komitejas, goda tiesas un revīzijas komisijas ievēlēšanu.

Vecākā Mikus Žagatas atskaite vēstīja par visiem svarīgākajiem darbiem kas padarīti 2013. gadā. Sākot ar dažādiem saimnieciskiem jautājumiem un beidzot ar grandiozo 130.gadasvētku organizēšanu. Pārējie austrumieši vienbalsīgi pieņēma vecākā atskaiti.

Pēc Mika atskaites, par gada notikumiem Austruma finansēs pavēstīja kasieris Reinis Pāns. Lai arī gada sākums bija bijis smags, uz gada beigām, situācija stabilizējās un Austruma uzkrājums neskatoties uz lielajiem gada svētku tēriņiem ir palielinājies salīdzinājumā ar gada sākumu.

Audzinātājs Kaspars Svilāns savu atskaiti uz Austruma namu bija atsūtījis elektroniskā formā. Viņš pavēstīja, ka austrumā šobrīd ir 10 sarakstā esoši jaunieši, no kuriem 3 diemžēl šobrīd atrodas ārpus valsts studējot vai strādājot. Ir aizvadītas 6 audzināšanas nodarbības un vairāki jauniešu pasākumi kopā ar citām studentu organizācijām.

Vecbiedru komitejas priekšsēdētājs Mārtiņš Tarlaps vēstīja par komitejas darbību, kā arī par nākamo gadu plāniem.

Sapulces turpinājumā tika apstiprināta vēlēšanu komisija, un sākās vakara svarīgākā daļa – vēlēšanas. Tika piedāvāti un apstiprināti valdes locekļu kandidāti, vecbiedru komitejas kandidāti, revīzijas komisijas kandidāti un goda tiesas kandidāti. Turpinājumā katram klātesošajam austrumietim tika izsniegts vēlēšanu biļetens. Tie tika aizpildīti un darbu uzsāka vēlēšanu komisija, kas devās skaitīt balsis.

Pēc pāris minūtēm, kuras tika aizvadītas kaislīgās sarunās, jo, kā nekā, Austruma namā sen nebija ieradies tik kupls skaits draugu, tika paziņoti vēlēšanu rezultāti.

Jauno Austruma valdi 2014.gadā veidos vecākais Jānis Egliņš, kasieris Reinis Pāns, vecākā vietnieks un audzinātājs Mikus Žagata, ekonoms Ēriks Legzdiņš, sekretārs Eduards Brīvmanis un biedrzinis Jēkabs Jansons.

Vecbiedru komitejas kandidāti bija 9, taču ievēlēt varēja vien 7 un tie ir Aldiņš Pauls, Barons Jānis, Dimants Ainārs, Karnups Imants, Pērkons Jānis, Stradiņš Pēteris un Šmits Edgars.

Revīzijas komisijā ievēlēja Jurģi Puškeiru un Ronaldu Muižnieku, savukārt Goda tiesā ievēlēti tika Aigars Reinis, Mārtiņš Tarlaps un Gints Šīmanis.

Dažs kandidāts ieguva lielāku balsu skaitu, cits mazāku, bet galu galā vēlēšanas noritēja bez starpgadījumiem un bez neapmierinātiem vēlētājiem vai kandidātiem.

Pēc gada sapulces ikvienam austrumietim bija iespēja iegādāties īpašos Austruma 130. gada svētku kausus. Uz tiem var pieteikties arī turpmāk. Kausa cena LVL 5,00.

Kad sapulces oficiālā daļa bija noslēgusies, liela daļa draugu palika Austruma namā, lai kopīgi pārrunātu svaigākos jaunumus un plānus. Tika pārrunāti gan Austruma Ziemassvētku plāni, gan tepat aiz stūra esošā Zemledus makšķerēšana.

 

savietis Jēkabs Jansons
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪29377681‬
Logo vecakais@austrums.lv