Ziņas
35526

Noslēdzies ikgadējais „Austruma” biljarda turnīrs.
21.05.2013


Akadēmiskās vienības „Austrums telpās 2013.gada 14.maijā norisinājās ikgadējais AV „Austrums” biljarda turnīrs. Pavisam turnīrā piedalījās seši dalībnieki. Un liels prieks par to, ka dalībnieki pārstāvēja visas AV „Austrums” paaudzes – piedalījās vecbiedrs Imants Karnups, savieši Mikus Žagata un Jānis Egliņš, kā arī jaunieši Jānis Maulis, Mārtiņš Slišāns, kurš uzvarēja vienā no iepriekšējā gada AV „Austrums” biljarda turnīriem, un Jēkabs Jansons. Tāpat bija arī diezgan daudz atbalstītāji, kas paši spēlēt nevēlējās, bet atnāca, lai ar draugiem no AV „Austrums” kopā atpūstos.

Dalībnieki turnīra norises vietā sāka pulcēties jau 14.maija 18:00, lai arī pašam turnīram bija jāsākas tikai 19:00. Kad beidzot bija sapulcējušies visi dalībnieki, vienojāmies par izspēles kārtību izlozējām apakšgrupu un sākām turnīru.

Visi dalībnieki tika sadalīti divās apakšgrupās – A un B. A apakšgrupā tika ielozēti vecbiedrs Imants Karnups, jaunieši Jānis Maulis un Jēkabs Jansons, B apakšgrupā – savieši Mikus Žagata, Jānis Egliņš un jaunietis Mārtiņš Slišāns. Katras apakšgrupas divi labākie spēlētāji kvalificējās pusfināliem, bet apakšgrupu trešo vietu ieguvējiem turnīrs diemžēl bija beidzies.

No A apakšgrupas pusfināliem kvalificējās vecbiedrs Imants Karnups un jaunietis Jānis Maulis, kamēr no B apakšgrupas šis gods tika savietim Jānim Egliņam un jaunietim Mārtiņam Slišānam. Pusfinālu pāri bija sekojoši – vecbiedrs Imants Karnups pret savieti Jāni Egliņu un jaunietis Jānis Maulis pret jaunieti Mārtiņu Slišānu.

Pirmajā pusfināla spēlē vecbiedrs Imants Karnups ne bez grūtībām apspēlēja savieti Jāni Egliņu, bet otrajā pusfināla spēlē, kas, iespējams, bija spraigākā spēkošanās visā turnīrā, sīvā cīņā uzvarēja jaunietis Jānis Maulis. Līdz ar to bija skaidrs, ka jaunietim Mārtiņam Slišānam atkārtot savu iepriekšējā gada panākumu neizdosies.

„Mazajā” finālā par trešo vietu spēles likteni izšķīra viena kļūda, kad jaunietis Mārtiņš Slišāns, atrodoties vadībā iesisto bumbu ziņā, iesita melno bumbu kabatā, kas nozīmēja automātisku zaudējumu. Tā bija tikai otrā un pēdējā reize turnīrā, kad kāds no dalībniekiem zaudēja maču iesitot melno bumbu kabatā. Pirmā reize bija, kad izšķirošajā cīņā A apakšgrupā par to, kurš kvalificēsies pusfināliem, melno bumbu kabatā iesita jaunietis Jēkabs Jansons spēlē pret jaunieti Jāni Mauli.

Finālā vecbiedrs Imants Karnups jau no pirmajiem sitieniem izvirzījā vadībā un, lai arī tuvojoties spēles beigām, jaunietis Jānis Maulis ievērojami pietuvojās iesisto bumbu ziņā, tomēr brīdī, kad vecbiedrs Imants Karnups iesita pēdējo, melno, bumbu kabatā, jaunietim Jānim Maulim uz galda vēl atradās divas bumbas. Līdz ar to, interesantā fināla mačā par uzvarētāju kļuva vecbiedrs Imants Karnups, triumfējot AV „Austrums” 2013.gada biljarda turnīrā.

 

 

 

Turnīra noslēgumā vietu sadalījums izskatījās sekojošs:

Vieta

Dalībnieks

1.

vecbiedrs Imants Karnups

2.

jaunietis Jānis Maulis

3.

savietis Jānis Egliņš

4.

jaunietis Mārtiņš Slišāns

5.

jaunietis Jēkabs Jansons

6.

savietis Mikus Žagata

 

Apsveicam vecbiedru Imantu Karnupu un paldies visiem dalībniekiem par dalību turnīrā!

 

 

jaunietis Jānis Maulis
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪29377681‬
Logo vecakais@austrums.lv