Ziņas
39293

Noslēgusies AV "Austrums" rīkotā 11.gadskārtējā atklātā sabiedriskā diskusija.
20.10.2013


2013.gada 17.oktobrī Latvijas Universitātes vēstures muzeja telpās Raiņa bulvārī 19 norisinājās AV "Austrums" rīkotā 11.gadskārtējā atklātā sabiedriskā disjusija. Šī gada tēma bija "Vai pretestības kustība okupācijas varām bija pareizais ceļš?".

Diskusija šogad bija plaši apmeklēta - zāle bija pilna ar austrumiešiem, kā arī draugu organizāciju pārstāvjiem un citiem interesentiem.

Šī gada tēma bija izvēlēta par godu "Latvijas Centrālās Padomes" (LCP) 70 gadu jubilejai. LCP bija vienots politiskās vadības centrs Latvijas okupācijas laikā no 1943. līdz 1951. gadam, ko dibināja ar nolūku koordinēt dažādu latviešu pretestības grupu darbību. LCP deklarēja, ka “Latvijas tautas politika jādibina uz neatkarības un demokrātijas principiem bez agrākās demokrātijas trūkumiem un kļūdām”. LCP izveidošanā un darbībā lielu ieguldījumu sniedza arī daudzi ievērojami austrumieši, tādēļ LCP ir īpaši tuva AV "Austrums".

Diskusijā uzstājās divi referenti - Dr. hist. Kārlis Kangeris ar tēmu "LCP un Latvijas valsts nepārtrauktība" un pilsētplānotājs, AV "Austrums" vecbiedrs Andris Roze ar tēmu "LCP vieta šodienas apziņā".

Katrs no referentiem uzstājās ar 20 minūšu priekšlasījumu, pēc kā sekoja diskusija. Diskusijas izvērtās diezgan spraigas, un likās, ka redzētais un dzirdētais diskusijas apmeklētājiem bija interesants.

Uz tikšanos nākamajos pasākumos!

 

jaunietis Jānis Maulis
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪29377681‬
Logo vecakais@austrums.lv