Ziņas
9113

"Austrums" 127. Gadasvētki
20.11.2010


Nesen tika aizvadīti nozīmīgākie "Austrums" svētki - 127. Gadasvētki.


30.oktobra pēcpusdienā svētki notika "Austrums" mītnē. Uz svētkiem bija ieradušies ne tikai Latvijas austrumieši, bet arī tālāki viesi:  Kanādas kopas vecbiedrs Guntis Liepiņš, kā arī vairāki Latvijas austrumieši, kuru mītnes vieta šobrīd ir ārpus Latvijas.

 

Turpinājumā Austruma vecākais sav.Dainis Špeļs pasniedza 4 Genovefas Ruskis piemiņas stipendijas. Sekoja Genovefas Ruskis piemiņas fonda pārstāvja Gunta Liepiņa uzruna.


Sekoja vb.Artūra Tomsona akadēmiskā runa "Karadraudzes vai karotāji: militārās struktūras Latvijas teritorijā vēlajā dzelzs laikmetā".


Pēc tam vārds tika dots sveicējiem -"Austrums" ASV kopai un mūsu draugiem no EUS un akadēmiskās vienības "Latviete'', s/k "Selga",  vb.Andra Rozes, vb. Modra Alksa.

 

Vēl nedaudz vēlāk svinīgajā ceremonijā par Austruma vecbiedru tika uzņemts Vecbiedra kandidāts Dainis Rītiņš.


Vēl nedaudz vēlāk sekoja vb. Alfrēda Blimberga sveicināšana 90 gadu jubilejā. Pēc tam vārdu ņēma jubilārs, kurš gribēja padalīties atmiņās un fotoliecībās par sava mūža svarīgākajiem mirkļiem, īpaši akcentējot tikšanos ar ASV prezidenta Fr.Rūzvelta sievu Eleonoru bēgļu nometnē Vācijā.


Un tad jau sekoja svētku saviesīgā daļa, kurā tika baudīti ēdieni un dzērieni, dziedātas dziesmas un noritēja saviesīgas sarunas.

 

Paldies visiem, kas ieradās!

 
      Atpakaļ
Ģertrūdes iela 123, Rīga, LV-1009, Latvija

Logo (+371) ‪26403312
Logo vecakais@austrums.lv